Lublin Jam#3: Lublin – stolica dobrej przestrzeni

Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu Lublin Jams! Tym razem odbędą się one pod hasłem – „Lublin – stolica dobrej przestrzeni”. Trzecia edycja naszych warsztatów odbędzie się w dniach 10-11 września 2016 na dachu Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Czym jest „dobra przestrzeń”? Czy chodzi o kwestie ruchu pieszych lub plany zagospodarowania miasta? Czy może politykę mieszkaniową władz Lublina? My chcemy patrzeć na „przestrzeń” jak najszerzej, uwzględniając zarówno jej aspekty funkcjonalne jak i estetyczne. Zastanowimy się jak nasze miasto może tworzyć przestrzenie przyjazne biznesowi, nauce, życiu rodzinnemu czy rekreacji.

Hasło przewodnie warsztatów zostało wypracowane podczas poprzedniej edycji Lublin Jams, a z ich pomysłem możecie zapoznać się na tym filmie.

Warsztaty stanowią doskonałą okazję do kreatywnej pracy, poznania ciekawych ludzi i współpracy z doświadczonymi mentorami nad realizacją własnych pomysłów. Zapraszamy do udziału w warsztatach wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek czy aktualne zajęcie. Chcemy umożliwić uczestnikom pracę w zróżnicowanych grupach, aby wypracowane pomysły na działania uwzględniały potrzeby różnych grup mieszkańców Lublina.

W pracy będziemy wykorzystywać metodologię projektowania usług (service design). To pięcioetapowy proces tworzenia nowych rozwiązań w obszarze usług, który w centrum zainteresowania stawia użytkownika i jego realne potrzeby. Jest to część podejścia design thinking (myślenie projektowe), które powstało w latach 80-tych na uniwersytecie Stanforda, a następnie zostało spopularyzowane głownie za sprawą amerykańskiej firmy projektowej IDEO.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający przejście warsztatów.

Czas trwania warsztatów

Warsztaty rozpoczną się w sobotę 10 września 2016 o godz. 10:00 i pierwszego dnia potrwają do ok. godz. 18:00. W niedzielę 11 września wystartujemy również o 10:00, a planowana godzina zakończenia działania to 16:00. Uczestnicy będą mieli zapewnione przerwy kawowe oraz obiady.

PROGRAM GODZINOWY >>>

Koszt udziału?

Warsztaty Lublin Jams #3 są działaniem społecznym skupionym na wypracowaniu rozwiązań mogących wesprzeć rozwój Lublina. W związku z tym zdecydowaliśmy, że już samo wasze zaangażowanie stanowi inwestycję waszego czasu w nasz projekt i udział w warsztatach jest bezpłatny dla każdej chętnej osoby. Wystarczy tylko do północy 6 września wypełnić niniejszą ankietę i na podstawie odpowiedzi w niej udzielonych zakwalifikujemy uczestników na warsztaty >>>

Jeśli jednak chcesz wesprzeć naszą inicjatywę także w wymiarze finansowym, zachęcamy do wykupienia dobrowolnego biletu, którego koszt wynosi jedynie 27 zł.

Dzięki takiej formie wsparcia inwestujesz w rozwój naszego projektu oraz dajesz nam możliwość zwiększania jakości podejmowanych przez nas działań. Dodatkowo gwarantujemy, że zgłoszenia osób, które zdecydują się na tę formę wsparcia będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.

ZGŁOŚ SIĘ NA WARSZTATY >>>
wózek Przestrzeń na dachu Centrum Spotkania Kultur jest dostosowana dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Ze względów organizacyjnych (korzystanie z windy zlokalizowanej w innej części budynku niż klatka schodowa prowadząca bezpośrednio do sali szkoleniowej) prosimy o poinformowanie organizatorów o potrzebie skorzystania z windy minimum na dzień przed rozpoczęciem warsztatów.


Partnerzy:

Lublin Inspiruje Biznes     csk

Partnerami projektu Lublin Jam #3: „Lublin – stolica dobrej przestrzeni” są Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin oraz Centrum Spotkania Kultur.

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych.


Patroni medialni:

TVP3_Lublin_podst      Wyborcza